Neden Thermomix® için bir tarif blogu?

Thermomix®’e özel neden bir yemek bloğu açtığımıza gelirsek, eskileri gitmem gerekir. 2018 senesinde TM5®’ı aldım. Hannover’de yaşayan bir arkadaşım sürekli o kadar güzel mezeler, çizcakeler vb kekler yapıyordu ki ben de kendime TM5® almak zorunda kaldım. Ne zaman o arkadaşımı ziyaret ettiysem her zaman harikalar yaratıyordu ben de artık yeni bir eve taşınınca kendimi ödüllendirdim ve Thermomix® aldım.

Almam için o kadar sebep vardı ki, örneğin:

- Tatlı yapmak bir sevdadır
- Yeni bir şeyler denemek
- Kullanımı çok kolay ve zaman kazandırıcı

Thermomix®’i aldığım günden beri tüm aile fertlerimi de aşıladım ve herkes ama herkes (annem, ablalarım, abim, teyzem ve kuzenlerim) Thermomix® aldı. Hatta sevgimiz o kadar ileriye gitti ki kendisine bir WhatsApp grubu açtık ve bunun üzerinde sürekli tarif paylaşıp birbirimizi yeni bir şeyler denemeye teşvik ediyoruz.

Ve bakınız – böylece bir yemek bloğu açma fikri ortaya çıktı

Hakkımızda

bb-mix'in arkasında kim var?

Merhabalar,
benim adım Bartuğ, yazılım geliştirme uzmanıyım - aynı zamanda tatlı iki tane muhabbet kuşum var ve ailenin tatlı canavarıyım.

"bb-mix" isim konusuna gelince

Ablamların bir tanesi, adı Banu (avukat) tam bir spor hastası, tüm sağlıklı tariflerden sorumludur. Gördüğünüz üzere ikimizin de adları B ile başlayınca "bb-mix" olarak adlandırma fikri ortaya çıktı.

Tariflerden herkesin faydalanabilmesi için sayfamızı Almanca ve İngilizce olarak hazırladık.

Şimdiden herkese afiyet olsun. Önerilere ve yorumlara her zaman açığız. Yemeksiz ve tatlısız kalmayın, bol eğlenceler diliyoruz!

Sevgiler,
Banu & Bartuğ

🧿